I.Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin ve Fransızların işgaline karşı destansı kahramanlık sergileyerek direnen şehrimize 8 Şubat 1921 yılında gazilik unvanı verilmiştir. Yeryüzünde ilk ve tek bu unvana sahip olan Gazi şehrimiz, bölgenin ve Türkiye’nin koşullarının oluşturulmasında önemli bir yere sahiptir. O günlerde direnişin temsili olan halkımız yine aynı çabalarla şehrimizi parlayan bir yıldız gibi ileri seviyelere taşımış, ekonomik anlamda bölgeyi kalkındırmıştır.

Ecdatlarımızdan aldığımız bu güç ve kuvvetle bizler de ekonomik, sosyal ve kültürel olarak şehrimizi en üst seviyelere taşımak için tüm gayretimizi sarf etmekteyiz. Bir bölgenin kalkınmasında ekonomik gelişimin önemi yadsınamaz. Bizler de mesleğimiz gereği ekonominin lokomotifi rolünü üstlendiğimiz için bizlere emanet edilen şehrimiz ve vatanımız için mücadelemizi sürdürüyoruz.

Gaziantep’e Gazilik unvanı verilişinin 100. Yıldönümünde bizlere şehrimizi ve vatanımızı emanet ederek, mücadele örneğini gösteren şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnet duygusuyla anıyoruz. Ayrıca Gaziantep SMMM Odası’nın kuruluş yıldönümünü de temsil eden bu tarihin bizler için önemi büyüktür. Tüm halkımıza ve meslektaşlarımıza saygı ve selamlarımızla,

 

Hakan ÖZSEVEN

Yön. Krl. Bşk.